Endüstriyel hammaddeler de özellikle feldspat, silis kumu, manyezit, kuvars ve kaolin de demir kaliteyi düşürdüğü için..

1- MANYETİK SEPERASYON YÖNTEMİ İLE ENDÜSTRİYEL HAMMADDELERİN DEMİRSİZLEŞTİRİLMESİ

Endüstriyel hammaddeler de özellikle feldspat, silis kumu, manyezit, kuvars ve kaolin de demir kaliteyi düşürdüğü için istenmeyen elementtir. Bu yüzden tecrübelerimizle cevherin cinsine, tane boyutuna ve özelliklerine göre manyetik seperasyon yöntemi ile demirsizleştirme uygulamaları mühendisliği ve gerekli makinelerin imalatını kendi uzman kadromuz ile yapmaktayız. Bu alanda makine bazında patentlerimiz mevcuttur.

2- DEMİR CEVHERİNİN ZENGİNLEŞTİRİLMESİ VE KONSANTRE ELDE ETME PROSESLERİ

Özellikle Hematit ( Fe₂O₃) ve Manyetit ( Fe₂O₃.FeO yani Fe₃O₄) demir cevherlerinin zenginleştirilmesi ve ya konsantre elde etmek üzere birçok tesis kurmuş ve başarı elde etmişizdir. Bu konuyla ilgili mühendislik desteği verdiğimiz gibi zenginleştirme makinelerin imalatını da kendi uzman kadromuz ile yapmaktayız. Örnek birkaç tesisin foto ve akım şemalarını aşağıdakiler gibi görebilirsiniz.

3- MADEN KIRMA , ELEME VE ÖĞÜTME SİSTEMLERİ

Madenlerde boyut ufaltma adına Dik Milli Kırıcı , Çeneli Kırıcı , Çekiçli Kırıcı ve Valsli kırıcı temin etmekteyiz. Aynı zamanda elek ve Sarkaç toplu değirmen, bilyalı değirmen ve döner tablalı değirmenle yaş ya da kuru olarak mikronize boyutlara kadar öğütme işlemleri yapabilmekteyiz.